حضور تمامی پالایشگاه‏‌های گاز کشور در هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی

همایش پایانی هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی در یکم تیرماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

همایش “هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی” یکم تیرماه سال جاری با حضور مسئولین، مدیران ارشد و متخصصان حوزه انرژی در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود.

به گزارش سرمایه ملی به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، برای حضور در فرایند این جایزه ملی ، استقبال مطلوبی از سوی شرکت‏‌های پالایش گازی صورت پذیرفته و تمامی پالایشگاه‏‌های گاز کشور در هفتمین دوره این جایزه حضور دارند که این موضوع نویدبخش اثربخشی و موفقیت جایزه ملی مدیریت انرژی و توسعه فرهنگ مدیریت و کاهش مصرف انرژی در کشور است.

جایزه ملی مدیریت انرژی در راستای سیاست‏های کلی اصلاح الگوی مصرف ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری به انضمام قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، با هدف اشاعه فرهنگ صرفه‏جویی و ایجاد زمینه‌هایی برای ارتقاء سطح توانمندی و توسعه مدیریت و کمک به هم‌افزایی دانش و تجربه سازمان‏ها در زمینه مدیریت انرژی و کمک به شرکت‏هایی که قصد دارند مسیر خود را با رویکردی داوطلبانه و التزام عملی به مسئولیت‏های اجتماعی خود، در سطحی بالاتر از حداقل‏های استاندارد ادامه دهند، شکل گرفت.

بر همین اساس سازمان مدیریت صنعتی از سال ۹۴ و با جلب همکاری و همراهی اصلی‏ترین نهادهای قانون گذار و ناظر در زمینه انرژی شامل ” معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری”، “شرکت بهینه سازی مصرف سوخت”، “سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهر‌وری انرژی برق” و “سازمان ملی استاندارد ایران”، نظام “جایزه ملی مدیریت انرژی”را پایه گذاری کرده و “دبیرخانه جایزه ملی مدیریت انرژی” به عنوان اصلی‏ترین مرجع برای ارزیابی عملکرد مدیریت انرژی در کشور شناخته می‏‌شود.

جایزه ملی مدیریت انرژی در ۴ بخش اصلی شامل صنایع و فرایندهای انرژی بر، محصولات و تجهیزات انرژی بر، ساختمان های غیر مسکونی اداری، و پروژه های صرفه جویی انرژی به شرکت‏های متقاضی اعطا می‏گردد.

بر اساس الگوی تدوین شده برای ارزیابی در این جایزه، موضوعات سیستمی و مدیریتی با در نظر گرفتن شاخص‏های مصرف و نتایج حاصل از فرایندها و همچنین اقدامات بهبود انجام گرفته، بصورتی متوازن مورد بررسی قرار می گیرد.

این الگو از یکسو به استانداردهای معیار مصرف، قانون و تعهد شرکت‏ها به رعایت مفاد آن توجه نموده و از سوی دیگر وضعیت گذشته و حال و بهبودهای انجام گرفته را در مورد میزان مصرف انرژی مد نظر قرار داده و نیز نگاهی عمیق به رعایت اصول سیستمی و مدیریت داشته و این سه وجه را در کنار یکدیگر قرار داده است.

بررسی‏‌ها و ارزیابی‏‌های این جایزه علاوه بر فعالیت‏هایی که در این خصوص توسط کمیته علمی و کمیته راهبری صورت می گیرد، توسط ارزیابان متخصص، مجرب، آموزش دیده و گزینش شده از سوی دبیرخانه جایزه ملی مدیریت انرژی، با مراجعه حضوری و یا مجازی در شرایط کرونایی کشور به سایت اجرایی شرکت‎های متقاضی در قالب تیم‏های ۳ یا ۲ نفره، در یک بازه زمانی ۳ ماهه انجام شده است.


لینک کوتاه : http://sarmaayehmelli.ir/?p=12135
نظرات کاربران :