واریز ۲۴۲ میلیارد تومان به‌حساب فرهنگیان بازنشسته

وزیر آموزش‌ و پرورش گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان در مهرماه ۲۴۲ میلیارد تومان به‌حساب فرهنگیان بازنشسته واریز کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش از پرداخت ۲۴۲ میلیارد تومان به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که در مهرماه ۹۹ بازنشسته شده‌اند، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ملی، محسن حاجی‌میرزایی با اشاره به پرداخت سهم‌الشرکه به فرهنگیان بازنشسته شده در بازه زمانی دوم شهریور تا اول مهر، گفت: مبلغ پرداختی شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان است که به‌حساب ۱۶ هزار و ۶۸۸ نفر از فرهنگیان واریز شده است.

وی افزود: از این مبلغ، ۲۷ درصد حاصل واریزی اعضا است و واریزی سهم دولت نیز کمتر از ۹ درصد بوده است، درحالی‌که ۶۴ درصد از مابقی ۲۴۲ میلیارد تومان، مربوط به سودآوری ناشی از فعالیت‌های اقتصادی صندوق بوده است.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، میانگین دریافتی اعضای بازنشسته صندوق بیش از ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، در حالی که میانگین واریزی اعضا به صندوق کمتر از ۴ میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: این رقم همه دریافتی فرهنگیان مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به ٣١ شهریور ۱۳۹۹ پس از تقسیم در بین اعضا، به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود و میزان دریافتی آن‌ها را افزایش می‌دهد.

حاجی میرزایی با بیان این‌که صندوق ذخیره فرهنگیان رشد سودآوری چشمگیری در سه سال اخیر داشته است، اظهار داشت: فرهنگیان عضو صندوق برای بهره‌مندی کامل از سهم دولت و سودآوری موسسه، می‌توانند میزان واریزی خود را تا سقف ۵ درصد افزایش دهند.

وی افزود: فرهنگیان در آستانه بازنشستگی هم می‌توانند به عضویت خود در صندوق ادامه داده و از سودآوری چشمگیر سال‌های آتی برخوردار شوند.


لینک کوتاه : http://sarmaayehmelli.ir/?p=11655
نظرات کاربران :